Kmeň: Rozdiel medzi revíziami

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Jump to navigation
dBez shrnutí editace
 
(9 medziľahlých úprav od 4 ďalších používateľov nie je zobrazených)
Riadok 1: Riadok 1:
== Čo je to kmeň ==
<table border="0" width="100%" bgcolor="NavajoWhite"><tr><td><center>[[Kmeň ]] • [[Vstup do kmeňa]] • [[Založenie kmeňa]] • [[Pozvanie hráča do kmeňa]] • [[Opustenie kmeňa]] • [[Rozpustenie kmeňa]] • [[Diplomacia]] • [[Fórum kmeňa]] • [[Kmeňový profil]] • [[Práva v kmeni]]  • [[Kmeňový znak]] • [[Šľachtický plánovač]] • [[Nájsť kmeň]] • [[Kmeňové schopnosti]] • [[Kmeňové úlohy]] </center></td></tr></table><br>
Kmeň je zoskupenie bojovníkov, ktorí sa na danom svete snažia spoločnými silami získať čo najväčšie množstvo dedín a vyhrať svet.
== Nájsť si kmeň ==
Pretože Divoké kmene žijú tímovou hrou, je veľmi dôležité si nájsť nejaký kmeň. Práve na začiatku je často lepšie sa uchádzať o prijatie do už existujúceho kmeňa namiesto toho, aby si zakladal svoj vlastný. Ak niekto chce založiť svoj vlastný kmeň, je dobré mať už trocha skúseností. Aby sme ti trocha uľahčili výber kmeňa, tu je pár tipov:


* Vo väčšine prípadov sa ani neoplatí kontaktovať tie top kmene, pretože zvyčajne neprijímajú nových hráčov (záleží aj od toho, čo majú napísané v kmeňovom profile).
==Všeobecné informácie==


* Kmeň, do ktorého by si chcel vstúpiť, by mal podľa možnosti byť niekde v blízkosti, aby ste sa mohli lepšie a rýchlejšie navzájom podporovať. Môžeš si preveriť buď na mape alebo v rebríčku kontinentu, ktorých kmeňov sa to týka.
Kmeň je združenie niekoľkých hráčov, ktorí bojujú spolu proti iným kmeňom alebo hráčom. Byť v Kmeni má mnoho výhod. Kmeň môžeš založiť sám alebo sa môžeš pripojiť k nejakému existujúcemu.


* Kmeň si nemusíš vyberať automaticky podľa toho, že je 1. v rebríčku. Vyberaj si kmeň podľa jeho umiestnenia na mape, hráči v danom kmeni musia byť pomerne blízko teba, musia byť aktívni a musia si hlavne pomáhať.
Hoci je možné hrať sám, ale vždy je výhodnejšie byť v nejakom kmeni, najmä v neskorších štádiách hry, kedy sila spočíva v spolupráci.
 
== Založenie kmeňa ==
Založiť kmeň môže každý, nezáleží na počte bodov. Pokiaľ si založíš kmeň, si zakladateľom kmeňa a máš všetky kmeňové práva.
 
'''Ako založiť kmeň:'''
V hornej lište na ľavo od oznámenia vidíš kmeň. Otvorením kmeňa sa zobrazia kolonky, kde napíšeš: Meno kmeňa a Skratku kmeňa - tag (max 6 písmen) a klikneš na založiť. Je samozrejme zakázané používať v mene kmeňa vulgárne názvy.
 
[[Súbor:zalozit.png]]
== Opustiť kmeň ==
Keď sa stane, že už nie si šťastný alebo spokojný s aktuálnym kmeňom, vždy ho môžeš opustiť a skúsiť to v inom. V hornej lište klikni na "Kmeň" a tam nad jeho popisom/interným oznámením nájdeš možnosť '''"Opustiť kmeň"'''.
 
[[Súbor:opustit2.png]]
== Rozpustenie kmeňa ==
Kmeň môže rozpustiť iba zakladateľ kmeňa. Pokiaľ si zakladateľom kmeňa a chystáš sa '''rozpustiť kmeň''', klikni na kmeň v hornej lište na vlastnosti a dole uvidíš "rozpustiť kmeň".
 
[[Súbor:rospustit.png]]
== Pozície v kmeni ==
[[Súbor:zakladatel.png]] '''Zakladateľ kmeňa'''
Spraví tohto hráča zakladateľom kmeňa. S týmto právom má kompletnú moc a práva v kmeni, môže ho rozpustiť, zmeniť jeho meno a vlastnosti, kmeňové stránky, fórum, upravovať práva a tituly ostatným členom, atď.
Nikdy nedávaj niekomu toto právo ľahkovážne. Je veľmi ľahké zneužiť tieto práva, niekto môže v sekunde rozpustiť tvoj kmeň alebo zobrať práva zakladateľa ostatným zakladateľom.
 
[[Súbor:lead.png]] '''Vodca kmeňa'''
Členovia kmeňovej aristokracie/vodcovia kmeňa môžu meniť práva a tituly ostatným členom a taktiež ich aj prepúšťať. Taktiež majú aj ostatné menšie práva zakladateľa, okrem možnosti rozpustiť kmeň, zobrať práva Zakladateľa kmeňa a iné. Toto právo by si mal dávať len ľudom, ktorým dôveruješ, že ti napr. z kmeňa neprepustia len tak z dlhej chvíle všetkých tvojich členov.
 
[[Súbor:pozvanka.png]] '''Pozvánka'''
Hráč môže pozývať ďalších hráčov do kmeňa.
 
[[Súbor:diplomacia.png]] '''Diplomacia'''
Hráč môže meniť profil kmeňa a vytvárať dohody o neútočení/DoN, spojenectvá a nepriateľstvá, z ktorých vznikajú vojny.
 
[[Súbor:hs.png]] '''Hromadná správa'''
Hráč môže posielať správy naraz všetkým členom kmeňa.
 
[[Súbor:moderator.png]] '''Moderátor kmeňového fóra'''
Toto právo hráčovi dovoľuje upravovať alebo vymazávať príspevky v kmeňovom fóre.
 
[[Súbor:skryte.png]] '''Skryté fóra'''
Toto právo hráčovi dovoľuje vidieť skryté časti kmeňového fóra, ktoré sú pre bežných členov v kmeni neviditeľné.
 
[[Súbor:doveryhodne.png]] '''Fóra pre dôveryhodných členov'''
Toto právo hráčovi dovoľuje vidieť fóra iba pre dôveryhodných členov kmeňa, ale nie skryté fóra.
== Fórum kmeňa ==
'''Fórum kmeňa''' - je dôležitý nástroj pre komunikáciu, na kmeňovom fóre sa dohadujú hráči o útokoch na nepriateľský kmeň alebo iba môžeš lepšie komunikovať s členmi tvojho kmeňa. Nájdeš ho po kliknutí na Kmeň, hore v ponuke klikneš na Fórum, teraz to uľahčuje hviezdička vedľa Kmeňa, ktorá je modrá, keď sú na fóre nové príspevky. Na úpravu fóra potrebuješ mať právo  '''Moderátor v internom fóre'''. Moderátor fóra môže mazať príspevky z fóra alebo uzamykať (uzamknutá téma na fóre znamená, že sa už do tej témy nemôžu pridávať ďalšie príspevky). Fórum kmeňa nájdeš v hornej lište v kmeni.
 
Fóra je možné zdielať aj s inými kmeňmi (spojenci alebo akadémia). Nastaviť túto možnosť môžeš po kliknutí na odkaz Spravovať fóra dole pod fórom. K tomu je treba mať práva prinajmenšom Moderátora. Ten môže pridávať a mazať jednotlivé sekcie.
 
Existujú tri možné úrovne oprávnenia - '''normálna, dôveryhodní hráči a skryté'''. Normálnu sekciu vidia všetci. Vodcovia a zakladateľ majú automaticky všetky. Takto je možné vytvoriť napríklad sekciu pre radu kmeňa.
 
[[Súbor:forum34.png]]
== Šľachtický plánovač ==
 
Je nástroj mimoriadného významu pre kmeň. Umožnuje hráčom zarezervovať dediny, ktoré chcú dobiť a tým ich označiť aby nevznikli hádky medzi členmi kmeňa. Vodca kmeňa môže nastaviť parametre ŠP - '''maximálni počet dedín''', ktoré si môže každý hráč nárokovať a '''čas''', po ňom sa rezervácia zruší. ŠP obsahuje '''Protokol''' v ktorom je zaznamenaná história zmien v rezerváciach za posledných 5 dní.
 
ŠP nezabráni hráčom prebrať dedinu inému hráčovi, ktorí si ju zarezervoval, ale pred odoslaním útoku ho upozorní.
 
Šlachtický plánovač je možné zdieľať so spojencami. Potom hráči vidia svoje rezervácie aj rezervácie spojencov. Avšak, každý kmeň má iné nastavenie ŠP, tak sa môže stať, že hráči z jedného kmeňa si môžu zarezervovať 10 dedín na 5 dní a druhý 10-násobok. Je to na vzájomnej dohode kmeňov.

Aktuálna revízia z 15:29, 10. jún 2017

Kmeň Vstup do kmeňaZaloženie kmeňaPozvanie hráča do kmeňaOpustenie kmeňaRozpustenie kmeňaDiplomaciaFórum kmeňaKmeňový profilPráva v kmeniKmeňový znakŠľachtický plánovačNájsť kmeňKmeňové schopnostiKmeňové úlohy


Všeobecné informácie

Kmeň je združenie niekoľkých hráčov, ktorí bojujú spolu proti iným kmeňom alebo hráčom. Byť v Kmeni má mnoho výhod. Kmeň môžeš založiť sám alebo sa môžeš pripojiť k nejakému existujúcemu.

Hoci je možné hrať sám, ale vždy je výhodnejšie byť v nejakom kmeni, najmä v neskorších štádiách hry, kedy sila spočíva v spolupráci.