Z Tribalwars Wiki SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Jazda

Jazdecké jednotky sa verbujú v stajni. Medzi ne patria: špehovia, ľahkí jazdci, ľukostrelci na koňoch, ťažkí jazdci.Jazda je najlepšou jednotkou keď nemáte čas a potrebujete niečo rýchlo vyčistiť alebo rabovať použiť môžete ľahkú jazdu a lukostrelcov na koni, pretože majú vysokú nosnosť a do 10 minút ste tam. ťažká jazda najlepšia jednotka na rýchle podpory vašej alebo spojencovej dediny, keď to nestíhate s ničím iným.

Pechota

Pešie jednotky sa verbujú v kasárniach. Medzi ne patria: kopijníci, šermiari, sekerníci, lukostrelci. Okrem sekerníkov sú všetky obranné jednotky. Sú veľmi dobré v obrane no pri podporách sa používajú len na krátke vzdialenosti, pretože čas príchodu keď idú spolu je dvakrát pomalší ako ťažkí jazdci.

Útočné jednotky

Do tejto ketegórie sa zaraďujú tieto jednotky: sekerníci, ľahkí jazdci, ľukostrelci na koňoch, baranidlá, katapulty.Tieto jednotky slúžia na vyčistenie nepriateľových dedín od jeho vojakov. Zloženia v dedinách môžu byť rôzne, podľa toho kam útočíte. Predpokladáme že voľný sedliacky dvor je 20000 takže zloženia v ňom môžu byť takéto:

Unit axe.pngsekerníci 6000,Unit light.pngľahkí jazdci 3000, Unit marcher.pnglukostrelci na koni 400 = Keď nechcete poškodiť budovy a opevnenie.

Unit axe.pngsekerníci 6000,Unit light.pngľahkí jazdci 2500, Unit ram.pngbaranidlá 400, Unit catapult.pngkatapulty 250 = Keď ste si istý ,že nepriateľ nemá v obrane lukostrelcov.

Unit axe.pngsekerníci 4800,Unit light.pngľahkí jazdci 2400, Unit marcher.pnglukostrelci na koni 400, Unit ram.pngbaranidlá 400, Unit catapult.pngkatapulty 200 = Keď chcete zničiť budovy aj armádu.

Obranné jednotky

Do tejto kategórie sa zaraďujú tieto jednotky: kopijníci, šermiari, lukostrelci, ťažkí jazdci. Tieto jednotky slúžia na obránenie vašich alebo spojencových dedín pred nepriateľskými vojakmi. Zloženie v dedinách môžu byť rôzne podľa toho kde ich chcete použiť. Za predpokladu že voľný sedliacky dvor je 20000 môže vyzerať vaša armáda takto:

Unit spear.pngkopijníci 6000,Unit sword.pngšermiari 7000, Unit archer.pnglukostrelci 7000 = Keď podporujete na krátke vzdialenosti alebo máte k dispozícii, len jednu dedinu.

Unit spear.pngkopijníci 5600,Unit sword.pngšermiari 6000, Unit archer.pnglukostrelci 6000, Unit heavy.pngťažký jazdci 400 = Keď potrebujete podporiť všetkými druhmi obranných jednotiek.

Unit heavy.pngťažký jazdci 3333 = Vhodné na veľmi rýchlu podporu.