Klasický svet

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Verzia z 21:19, 19. apríl 2012, ktorú vytvoril Apchu (diskusia | príspevky) (Vytvorená stránka „== Charakteristika == Za klasický čiže stály svet možno pokladať každý herný svet, ktorý je stály a na ktorého serveri sa hrá len 1 dlhá hra o rýchlosti...“)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation

Charakteristika

Za klasický čiže stály svet možno pokladať každý herný svet, ktorý je stály a na ktorého serveri sa hrá len 1 dlhá hra o rýchlosti sveta a výsledné rýchlosti jednotiek 0,5-2. Tieto kritériá nie sú splnené napríklad speed serverov alebo svetov typu Classic. Na Divokých kmeňoch je možná komunikácia s ostatnými hráčmi len na svetoch či fóre.

Prihlásenie na klasický svet

Oproti spomínaným dvom typom svetov je klasický svet vedený ako doporučený. To znamená, že pri registrácii sa noví hráči automaticky prihlásia na klasický svet, ak si nezvolia speed server alebo Classic v špeciálnom odkaze počas registrácie. To má za následok, že drvivá väčšina hráčov DK začínala na stálych svetoch. Prihlásiť sa možno iba na niektoré stále svety, ostatné sú uzavreté ďalším registráciám. Registrácia na svet môže byť vykonaná (okrem spôsobu výberu už počas registrácie na celé Divoké-Kmene) aj na úvodnej stránke DK po prihlásení na účet. Po prihlásení je možné zobraziť zoznam otvorených svetov a po kliknutí na nejaký z nich vykonať registráciu. Počet hraných svetov nie je obmedzený.

Výhody

Možno jednoznačne povedať, že klasické svety sú najvhodnejšie pre začiatky hráčov na DK. Dochádza tu k získavaniu základných zručností v hre DK-znalosti hry samotnej, schopnosti komunikácie s ostatnými hráčmi, atď Tiež sprvu nie je potreba venovať hre toľko času denne.

Nevýhody

Nevýhodou klasických svetov je najmä fakt, že môžu trvať veľmi dlhú dobu. V súčasných mesiacoch a rokoch je usilovne riešená otázka, ako svety ukončiť v tú pravú dobu. V minulosti boli spustené svety, kde bolo úlohou víťazného kmeňa mať v držbe 80% aktívnych dedín. Neskôr boli spustené svety, kde sa stali podmienkou určitej bodovej hodnoty, v poslednej dobe však fungujú tajomstvá. Pre veľa hráčov sa môže javiť ako nevýhoda aj pomalosť sveta. Mnoho ľudí by si rado vyskúšalo rýchlosti napríklad 3-20 a rýchlosťou v rozmedzí 3-5 dosahujú Classic. Ďalšou nevýhodou môže byť odmena. Konečné odmeny sú vzhľadom k vynaloženému úsiliu pre výhru sveta pomerne malé, v priebehu hry však odmeny udeľované nie sú. A v neposlednom rade je nevýhodou aj časová náročnosť vo chvíli, keď majú hráči už niekoľko miliónov bodov a zúčastňuje sa alebo sú cieľom hromadné akcie. Tiež sa stáva nutnosťou robení Prémiový účet

Oživenie dĺhých svetov

Na niektorých klasických svetoch sa vyskytujú špeciálne súťaže o prémiové body. Existujú napríklad svety zo železnou pevnosťou (Na Slovenskej verzii sa nevyskytuje) alebo osada v čarovnom lese(Na Slovenskej verzii sa nevyskytuje). Hráč, ktorý dobyje ako prvý celú skupinu dedín v osade v čarovnom lese alebo železnú pevnosť, získava prémiové body. V oboch prípadoch je do dedín pridané veľké vojsko, železná pevnosť dokonca môže vojsko ešte dopĺňať.

Spustenie svetov

Dlhodobé svety sú spúšťané na základe rozhodnutia InnoGames. InnoGames má tiež konečné slovo v otázkach nastavení sveta, prípadne uzavretie registráciou, apod Rýchlosť spúšťania svetov závisí od návštevnosti danej jazykovej verzie DK. Na jazykových verziách s najväčším počtom hráčov dokonca existujú aj dvojica svetov, ktoré sa spustia krátko po sebe alebo dokonca ten istý deň. Naopak u jazykových verzii, na ktorých hrá len málo hráčov, sa svety spúšťa v intervaloch aj viac ako 120 dní. V globálnom meradle sa pri nástupoch nových hlavných verzií DK (napr. 7.0, 8.0, atď) vyskytujú doslova vlny, v ktorých sa svety spúšťa v priebehu niekoľkých dní na skoro všetkých jazykových verziách DK.

Obťiažnosť nastavení

Najpestrejší škálu nastavenia majú najnavštevovanejšie jazykové verzie, kde sú rozdiely medzi svetmi vhodnými pre začiatočníkov a kvalitné hráčov veľmi citeľné. Existujú totiž rýchle a časovo vysoko náročné svety a naopak pre začiatočníkov vhodné pomalší svety s rýchlosťou 1, jednoduchým výskumom a ďalšími prvkami nepríliš obtiažneho nastavenia.

Zaujimavosti

Najviac stálych svetov možno nájsť na nemeckej jazykovej verzii DK. Na poľských DK boli v minulosti spustené aj 3 svety priebehu niekoľkých dní. Aj na českej jazykovej verzii DK sa vyskytovali dvojica svetov spustené v priebehu niekoľkých či jedného dňa. Vzácne sa vyskytuje aj rýchlosť sveta 0,5 (čo však nie je prípad Slovenskej jazykovej verzie DK) alebo výsledná rýchlosť jednotiek 0,5.