Main3.png Barracks3.png
Statue101.png Flag 3 9.png
Premium.png Pravidlá hry
Napísať správcovi Podpora
DK Tím Fórum

Obchod

Z Tribalwars Wiki SK

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Obchodovanie ti dáva možnosť vymieňať si suroviny s ostatnými hráčmi. Táto sekcia ti vysvetlí, ako to funguje.


Trh 1.jpg


Voľné obchodovanie

Voľný obchod sa využíva vtedy, keď chceš poslať zásoby nejakému kamarátovi alebo tvojim vlastným dedinám. Čas, od kedy je toto možné, je nastavený presne podľa dátum tvojho začiatku v tomto Svete.

Jeden obchodník dokáže previezť /transport/ maximálne 1000 surovín. Buď to môže byť 1000 jednotiek nejakej suroviny alebo to môžeš rozdeliť na rôzne, napr. 100 dreva, 350 hliny a 550 železa, záleží od toho, čo potrebuješ prevážať.

Obchodovanie.png

Keď sa bude trhovisko ďalej rozvíjať, zvyšuje sa počet obchodníkov, čo súčasne prináša zvýšenie množstva surovín, ktoré dokážu títo obchodníci uniesť.. Trhovisko

Keď chceš obchodovať s niekým, koho nepoznáš, odporúčame vytvoriť ponuku na trhu, ktorú druhý hráč prijme. Tým je zaručené, že obidve strany dostanú presne to, čo chcú.

Obchodné ponuky

V Divokých Kmeňoch môžeš voľne rozposielať suroviny a takisto používať výmenný obchod cez trhovisko. Môžeš si tam vytvoriť vlastné ponuky alebo prijímať ponuky od iných hráčov. Keď na trhu prijmeš ponuku od iného hráča alebo niekto iný od teba, suroviny budú rozposlané automaticky.

Vlastné ponuky

Ak máš nadbytok niektorého druhu surovín (na začiatkoch zvyčajne železo) mal by si ho vymeniť. Na to slúži „Vlastná ponuka“.


- Zadaj počet surovín, ktoré ponúkaš

- Zadaj počet surovín, ktoré za to požaduješ

- Nastav max. dobu dodávky a max. počet ponúk

- Stlač „Nastaviť“


Nastavitponuku.jpgCudzie ponuky

Ak máš nedostatok nejakého druhu surovín (na začiatkoch zvyčajne drevo) mal by si ho vymeniť. Na to slúži „Cudzia ponuka“.


- Nastav, akú surovinu hľadáš

- Nastav, akú surovinu ponúkaš

- Nastav max. dobu dodávky a max. pomer

- Stlač „Hľadať“


Cudziaponuka2.jpg

Obchodovanie s Prémiovými bodmi

Funkcia obchodovania s Prémiovými bodmi prináša do hry nový spôsob získania Prémiových bodov - výmenou za suroviny a opačne.

Je to jednoduché, výmena prebieha klasickým spôsobom na trhovisku, kde hráč zadá vlastnú ponuku a rozhodne sa, či chce Prémiové body ponúknuť alebo získať výmenou za suroviny. Rovnakým spôsobom môže hráč prijímať aj ponuky od iných hráčov.

Jedná sa teda o novú funkciu na trhu, resp. spôsob obchodovania medzi hráčmi, nie je to Prémiová funkcia.

TrhPB.png

Vymieňanie surovín u obchodníka

Trhovisko obsahuje aj možnosť výmeny surovín s obchodníkom v pomere 1:1. Požadovanú surovinu si vyberiete z ponuky "Chcem:" a surovinu, ktorú chcete vymeniť v ponuke "Ponúkam:". V oblasti, ktorá je na obrázku zvýraznená si vyberiete požadované množstvo. Jedna výmena stojí 10 PB. Trh.png