Obchod

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Jump to navigation

Obchodovanie ti dáva možnosť vymieňať si suroviny s ostatnými hráčmi. Táto sekcia ti vysvetlí, ako to funguje.

Trh 1.jpg ... Premtrh.png

Obchod

V možnosti "obchod" nájdeš najzákladnejšiu súčasť trhoviska. Stránku, pomocou ktorej môžeš vyhľadávať a prijímať ponuky iných hráčov. Stačí si vybrať, akú surovinu by si chcel a ktorú ponúkaš a hra automaticky vyfiltruje hľadané ponuky. Zároveň máš možnosť nastaviť špecifické možnosti hľadania, napríklad aby sa zobrazili ponuky iba z tvojho vlastného kmeňa. Pre vykonanie obchodu stačí vybrať niektorú z ponúk, zvoliť, koľkokrát ju chceš prijať a kliknúť na tlačítko "Prijať".

Na prvom mieste v zozname ponúk sa nachádza možnosť "Obchodník", čo je okamžitá výmena jednej suroviny za inú surovinu. Pri tomto type obchodu však musíte obchodníkovi zaplatiť 10 Prémiových bodov.

Obchodvtrhovisku.png


Prémiový trh

V trhovisku môžeš tiež vymieňať suroviny za Prémiové body. K tomuto slúži funkcia Prémiový trh. Prémiové body získané cez Prémiový trh nemôžeš posielať iným hráčom po dobu 60 dní od ich získania. Zablokované Prémiové body si môžeš skontrolovať v možnosti Prémium - Previesť - Prevoditeľné prémiové body (tam klikni na písmeno "i" v krúžku).

Bližšie informácie o Prémiovom trhu sa dozvieš, keď klikneš na možnosť "Zistiť viac".

Premtrh-trhov.png


Rozposlať suroviny

Voľné obchodovanie (posielanie surovín sa využíva vtedy, keď chceš poslať zásoby nejakému kamarátovi alebo tvojim vlastným dedinám. Čas, od kedy je toto možné, je nastavený presne podľa dátum tvojho začiatku v tomto Svete.

Jeden obchodník dokáže previezť /transport/ maximálne 1000 surovín. Buď to môže byť 1000 jednotiek nejakej suroviny alebo to môžeš rozdeliť na rôzne, napr. 100 dreva, 350 hliny a 550 železa, záleží od toho, čo potrebuješ prevážať.

Volne obchodov.png

Keď sa bude trhovisko ďalej rozvíjať, zvyšuje sa počet obchodníkov, čo súčasne prináša zvýšenie množstva surovín, ktoré dokážu títo obchodníci uniesť.


Vytváranie ponúk

Ak sa ti nepáčia ponuky hráčov a ani nemáš v úmysle obchodovať s prémiovými bodmi, možno ti bude skôr vyhovovať vytvorenie ponúk v trhovisku a čakanie, kým ich niektorý z hráčov prijme. Ak klikneš na možnosť Vytváranie ponúk, nájdeš tam všetky potrebné možnosti, pomocou ktorých môžeš vytvoriť tú najoptimálnejšiu ponuku v trhovisku. Stačí zadať, čo ponúkaš, čo žiadaš, koľkokrát si to žiadaš vyplniť a ako dlho by mal výsledný obchod cestovať.

Vytvorponuky.png