Oznámenia

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Jump to navigation

Oznámenia obsahujú dôležité informácie. Oznámenia dostávaš, napr. pri obchodovaní, útokoch, obrane, podporách, pozvánkach do kmeňa, atď...


Kategórie oznámení

Oznámenia sú automaticky triedené podľa kategórie.

Oznámenia pre útoky a obranu majú pri sebe farebné bodky. Tu je malá legenda, čo ktorá bodka znamená.

Green.png V tomto boji si nikoho nestratil.


Yellow.png Vyhral si boj, ale utrpel si v ňom nejaké straty vojenských jednotiek.

Battle defender lost.jpg


Red yellow.png Prehral si v boji, ale poškodil si nejakú budovu.


Red.png Prehral si boj.

Battle attacker lost.jpg


Blue.png Toto bol špehovací útok.


Battle scouting enemy.jpg


Typy oznámení

Jednotlivé typy oznámení sú odlíšené drobnou ikonou (vykonaný obchod, získaný úspech či oznámenie týkajúce sa hernej udalosti majú zväčša svoju vlastnú ikonu, aby sa tak dali lepšie odlíšiť). Podľa týchto typov môžeš oznámenia aj filtrovať.

Filtreoznameni.png

Loot yes.png Vojaci vyrabovali toľko surovín, koľko mohli odniesť (maximálnu nosnosť).

Loot no.png Vojaci vyrabovali suroviny, ale nie ich maximálnu nosnosť.

Filter

Niekedy sa stáva, že potrebuješ len niektoré oznámenia alebo prichádza príliš veľa oznámení. Pre tento prípad existuje možnosť nastaviť filter. Túto možnosť nájdeš pod „Oznámenia“ „Filter“. Ak ju aktivuješ, nedostaneš oznámenia, kým si filter deaktivuješ.

O1.PNG

Triedenie a uchovávanie

Oznámenia sú po nejakom čase automaticky vymazávané. Ak by si si nejaké chcel uchovať natrvalo, môžeš ich archivovať. Táto možnosť je ale dostupná len pre prémiové účty.

Preposielanie a zverejňovanie

Oznámenia sa tiež dajú preposielať či zverejňovať. Hráči bez prémia môžu mať v jednej chvíli zverejnených maximálne päť oznámení. Platiaci žiadne obmedzenie v počte zverejnených oznámení nemajú. Zverejnené oznámenia sa dajú filtrovať - nemusia byť zobrazené vlastné jednotky, vlastné straty, jednotky protivníka, straty protivníka, korisť a stupne budov. Uverejnené hlásenie je možné vložiť do BB - kódu [report_display][/report_display]. Od verzie 7.1 nie sú vo verejných oznámeniach obrázky z boja kvôli šetreniu miesta, napríklad na fóre.