Mapa

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Verzia z 07:58, 8. jún 2016, ktorú vytvoril MatthewFOX (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation

Mapa

Mapa je centrálnym bodom pre tvoju orientáciu v hre. Sú 2 mapy. Ľavá mapa ukazuje dedinu a jej najbližšie okolie a dáva ti veľa informácií o ostatných dedinách a ich vlastníkoch. Po kliknutí na niektorú z nich máš možnosť spraviť nejaké akcie so zvolenou dedinou, napr. tam môžeš poslať vojenské jednotky, suroviny, atď.

Menšia mapa napravo ukazuje výrez z aktívneho kontinentu a dáva k dispozícii omnoho menej detailov o dedinách. Ako malá pomoc pre zorientovanie tu je schéma, ako sú kontinenty rozdelené:

Náhľad malej a veľkej mapky
Prehľad kontinetov

Kontinenty - Stred kontinentov je bod medzi kontinentmi: K44, K45, K54, K55. Pre lepšiu orientáciu je dobré vedieť, že smerom od stredu na K44 je severozápad, smerom od stredu na K45 je severovýchod, smerom od stredu na K54 je juhozápad a smerom od stredu na K55 je juhovýchod. Pri začiatku hry majú hráči svoje dediny blízko stredu. Keď sa prihlasujú noví hráči, ich dediny sa od stredu neustále vzďaľujú. Čím je hráč ďalej od stredových kontinentov, tým neskôr začal na kontinente hrať.

Na pravej strane obrazovky sa dajú nájsť aj rôzne možnosti, týkajúce sa mapy - či už týkajúce sa jej vzhľadu, funkcií, alebo sa tadiaľ dá prakticky vyhľadať dedina alebo daný hráč.

Funkcie mapy.png


Politická mapa

Mapu nájdeš v hornom paneli vedľa mena vašej dediny. Kliknutím na mapu sa ti mapa otvorí. Vidíš svoju dedinu, ktorá svieti bielou farbou. Pokiaľ máš viac dedín, tak tvoje ostatné svietia na žlto.

Modro označená dedina = Kmeň


Svetlo modrá označená dedina = Spojenci


Fialovo označená dedina = DoN (Dohoda o neutočení)


Červeno označená dedina = Nepriatelia


Bielo označená dedina = Dedina, v ktorej práve si


Žlto označená dedina = Vlastná dedina


Tyrkysovo označená dedina = Dedina priateľa


Šedo označená dedina = Opustená dedina (Dedina barbarov)


Hnedo označená dedina = Ostatné

Skupiny

Úprava skupín

Skupiny na mape slúžia k lepšej orientácii. Pre používanie tejto funkcie je treba mať aktivovaný PÚ (Prémiový účet).

Nájdeš ich dolu pod mapou, keď klikneš na » Spravovať skupiny, tam máš možnosť označiť si vlastnými farbami ostatné kmene, hráčov i jednotlivé dediny.


Vlastné skupiny

Ukážka označenia vlastných skupín na mape (útok, obrana, šľachta, ...)

Tiež môžeš farebne rozlíšiť i vlastné dediny podľa skupín (Prémiový účet a rozdelenie vlastných dedín do skupín). Toto značenie sa prejaví farebným štvorčekom v rožku, do ktorého je možné si dať aj ikonku jednotky (sekera, kopija, ...). Vďaka tomu stačí jeden pohľad na mapu a je jasné, kde máš útok, kde obranu, špehov, šľachtu a pod.

Aby bolo možné označovať vlastné skupiny, musíš mať dediny už roztriedené (Náhľady -> Skupiny). Táto funkcia je k dispozícii iba s Prémiovým účtom.


Poznámky o dedine

Poznámky na mape

K jednotlivým dedinám na mape sa tiež dajú zdieľať poznámky. Dediny, ktoré obsahujú tebou vytvorené poznámky, budú označené bielou ikonou a dediny, ktoré obsahujú poznámky iných hráčov, budú mať ikonu modrú. Ak dedina obsahuje tvoje poznámky i poznámky tvojich kamarátov či spoluhráčov, ikona bude bielo-modrá.

Táto funkcia je dostupná od verzie 8.42.