Z Tribalwars Wiki SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
SP logo.png

*ŠP* (Šoma Power) je kmeň existujúci na svete 6 (Sever proti juhu) od 8. 6. 2009. Kmeň existuje dodnes, avšak od 13. 8. 2010, kedy ho opustil jeho zakladateľ a väčšina členov, funguje pasívne (má pár symbolických členov).


Stručná história

Vznik

Kmeň založil hráč MirLegija pre seba a svojho brata. Na začiatku s ním nemali žiadne plány. Postupne sa však v kmeni stretlo pár aktívnych hráčov a *ŠP* začalo fungovať.


Vzostup

Kmeň bol výnimočný vysokým počtom víťazných vojen s malými stratami, malým počtom členov, absenciu kmeňovej rady a tým, že mal prakticky po celú dobu existencie dvojicu vodcov (MirLegija a Sarazin Faestred). V najlepších časoch dosiahol tretie miesto v bodovej tabuľke a štvrté v útočnej. Nedá sa poprieť, že tento kmeň bol jedným z najväčších (ak nie najväčším) hýbateľom svetovej politiky - zmieroval nepriateľské kmene, inicioval vojny, bol tvorcom Krug Peruna (najväčšej aliancie sveta 6) a neskôr aj jej ničiteľom.


Zánik

Kmeň zanikol, keď obaja vodcovia ustúpili do úzadia pre nedostatok času a nenašiel sa nikto, kto by prebral štafetu. Hráči prestúpili prevažne k spojencovi *SDB*.

Po zániku *ŠP* ostali v hre tri posledné veľmoci, ktoré dodnes bojujú o víťazstvo.


Externé odkazy