InnoGames

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Jump to navigation
Divoké kmeneThe WestGrepolisInnoGames


InnoGames je aktuálne jedným z nemeckých aj svetových vedúcich pozíciách v oblasti poskytovania prehliadačových hier (tzv.browser games) a hier tretích strán (tzv.third-party games, prevádzkovanej na platformách sociálnych sietí). Aktuálne prevádzkuje známe hry Divoké kmene (originálnym názvomTribal Wars), The West, / Grepolis; na platforme Facebooku prevádzkuje známu hru WestWars.

História

Na začiatku to bol len koníček

Začínal v roku 2003. Začiatkom tohto roka začali bratia Eike a Hendrik Klindworthovi v spolupráci s Michaelom Zillmer vyvíjať hru Divoké kmene. Poháňala ich myšlienka vytvorenia hry, ktorú si oni sami radi zahrajú, a ktorá zároveň ponúkne zábavu na dlhú dobu.

Čo však bolo pôvodne plánované ako koníček, rástlo rýchlejšie než sa predpokladalo. Od oficiálneho uvedenia hry v júni 2003 do začiatku roka 2004 narástol počet užívateľov na niekoľko tisíc, a musel teda byť uvedený druhý herný svet. Hra bola počas času postupne vylepšovaná a na jeseň 2005 už počet hráčov dosahoval 50 tisíc.

Od koníčku k profesii

Pretože rast pokračoval veľmi rýchlo, zakladatelia sa rozhodli v roku 2005 pracovať na vývoji hry na plný úväzok. Koncom tohto roka už zverejnili novú verziu, ktorá ponúkla značná grafické vylepšenia.

Spoločnosť InnoGames bola založená začiatkom roka 2007 za účelom riadenia prevádzky a pokračujúceho vývoja hier. Od tej doby jej rast naberal na rýchlosti, a teraz je s 50 miliónmi používateľov jednou z najväčších správcov MMO hier na svete. Nerástol však len počet užívateľov, ale aj spoločnosť samotná - aktuálne vo svojej centrále v Hamburgu zamestnáva 80 zamestnancov v hlavnom pracovnom pomere a 9 zamestnancov, ktorí sú na prax pri štúdiu, alebo sa zaškoľujú.

Súčasnosť

InnoGames zároveň vykazuje veľký potenciál v medzinárodnom rastu. 1. apríla sa spoločnosť stala prvým nemeckým poskytovateľom prehliadačových hier, ktorý založil svoju pobočku v Kórei. Od spol. InnoGames Kórea Ltd. sa očakáva posilnenie a rozšírenie pozícií na ázijských trhoch - mnoho ázijských štátov vyžaduje licenciu na prevádzkovanie prehliadačových hier. Táto pobočka materskej spoločnosti umožní oveľa väčšiu slobodu rozmachu v tejto oblasti. Spol. InnoGames Kórea Ltd. je plnohodnotnou dcérskou spoločnosťou materskej InnoGames GmbH, za riadenie zodpovedajú Sang Soo Lee spolu s Michaelom Zillmer.

Materské spoločnosti sa v roku 2010 podarilo získať strategické partnerstvo so spol. Fidelity Growth Partners Europe (FGPE). FGPE, investičná spoločnosť, ktorá sa pohybuje na trhoch celej Európy, vstúpila do nemeckej centrály minoritným podielom. Okrem finančnej pomoci to pre InnoGames tiež znamená vytvorenie siete medzinárodného partnerstva, ktoré podporia jej svetový rozmach - pre budúci úspech sú kľúčovými faktormi rozsiahle skúsenosti FGPE a know-how InnoGames v oblasti dlhotrvajúcich prehliadačových hier. FGPE sa zameriava na svoje odborné skúsenosti, ponúka podporu, rady ako vytvoriť a uspieť na nových trhoch. InnoGames je vďaka tomu schopná sústrediť sa na jadro svojej profesie - herný vývoj.

Naše hry

Úspech spoločnosti v obchodnej oblasti je založený čisto na obľúbenosti jej hier. S celkom 34 miliónmi registrovaných užívateľov sú Divoké kmene jednou z najúspešnejších svetových prehliadačových hier a súčasnej dobe sú ponúkané vo viac ako 30 jazykových verziách.

The West (Divoký západ), druhá hra spol. InnoGames, bola veľkou prevahou hlasov zvolená prehliadačovou hrou roka 2009 a zároveň dostala ceny za najlepší herný nápad, najlepšiu hrateľnosť a najlepší role-playing hry.

V decembri 2009 bola spustená tretia hra od InnoGames, Grepolis. Táto hra posiela hráča na cestu do starovekého Grécka. Už počas pár týždňov táto hra - ktorá bola nominovaná na Nemeckú vývojársku cenu - prelomila hranicu milióna aktívnych hráčov.V súčasnosti ide o jednu z najobľúbenejších strategických hier na internete.

V júli 2010 spoločnosť InnoGames vstúpila do doteraz nepreskúmanej oblasti v podobe trhu spoločenských hier. Hamburgská skupina publikovala svoju prvú Facebookovú hru v podobe WestWars. Nastavenie je podobné hre The West, vlastne celá hra bola adaptovaná na prostredie sociálnej siete. Hráč tvorí gang so svojimi facebookovými priateľmi a využíva ho na plnenie rôznych úloh a duelov na Divokom západe. WestWars za pár dní dosiahol šesť miestne číslo počtu užívateľov.

Obchodné zásady

Užívateľom je daná možnosť hrania hier od InnoGames kompletne zadarmo a bez obmedzenia funkcií, a to tak dlho, ako oni sami budú chcieť. Zároveň spoločnosť hráčom ponúka možnosť využiť ďalších benefitov v prípade, že sa hráči rozhodnú za hranie si priplatiť. Avšak stále platí, že sa spoločnosť snaží zabezpečiť vysokú úroveň zábavy aj bez pridaných benefitov a teda nutnosti za hru platiť. Táto zásada je pre hráčov veľkou výhodou - na rozdiel od klasických počítačových hier majú možnosť vopred zistiť, či sú pre ne vlastnosti hry dostatočne zaujímavé, a až následne sa rozhodnúť, či za hru peniaze vydajú. Špecifické výhody ponúkané prémiovým účtom sú taktiež transparentné - zásada znie "Vidíte, čo naozaj dostanete".

Výhľad

Spol InnoGames chce v nasledujúcich mesiacoch a rokoch pokračovať v rozširovaní svojej role poskytovateľa hier tretích strán (hry na sociálnych sieťach), zároveň však plánuje viac rozšíriť svoje portfólio. K už existujúcim prehliadačovým hrám plánuje v blízkej budúcnosti spustiť veľa hier na sociálnych sieťach, ďalej tiež plánuje vstúpiť na pole trhu s mobilnými hrami (čo je však strednodobým výhľadom do budúcnosti). Z dôvodu veľkého rastu spoločnosť plánuje počas roka 2011 vytvoriť v nemeckej centrále 100 nových pracovných miest v oblasti vývoja softvéru, grafiky, herného dizajnu, riadenia a marketingu.

Zdroje

http://www.innogames.de/en (preklad z EN do CZ - Shawino, z CZ do SK - MonishkaH;Vudcaa)