Skripty

Zo stránky Tribalwars Wiki SK
Jump to navigation


Základné informácie

Skripty (javaskripty) sú malé programy, ktoré za vás na stránke vykonávajú činnosti, ktoré by ste inak museli robiť ručne. Skripty môžete spúšťať buď priamo cez adresný riadok prehliadača, alebo si ich môžete nastaviť do rýchleho náhľadu, kde k tým najviac používaným môžete tiež priradiť klávesovú skratku. Každopádne, používanie skriptov a rôznych doplnkov je regulované hernými pravidlami (§6 a §7), takže vás upozorňujeme, že používanie zakázaných skriptov či iných nedovolených pomôcok môže viesť k zablokovaniu vášho účtu.


Aby ste mohli skript používať, musí byť oficiálne schválený hernou podporou.


Schvaľovanie skriptov

Schvaľovací proces

Dostali ste sa k nejakému skriptu a nie ste si istí, či ho môžete používať? Pred použitím takéhoto skriptu je najskôr potrebné, aby ho oficiálne schválila herná podpora. Môžete nám napísať ticket správu, do ktorej pridáte daný skript a čo najpresnejšie opíšete, ako funguje a čo presne za vás bude vykonávať. My skript preveríme a ak vám ho schválime, tak ho do niekoľkých dní tiež vložíme do nášho fóra, aby bol dostupný pre širšiu komunitu a nebolo už potrebné nám ohľadom povolenia k jeho používaniu znova písať.


Ako herná podpora postupuje?

V hre je dovolené používať skripty, ktoré nenahrádzajú prémiové funkcie a nevykonávajú automatické príkazy v hre za hráča, čo znamená, že nie je možné jediným kliknutím napríklad odoslať viacero útokov naraz pomocou externého skriptu. Bližšie informácie k regulácii povolených skriptov sa dočítate v pravidlách hry, ktoré jasne definujú, ktoré zo skriptov nie sú v Divokých kmeňoch tolerované. Ku každému skriptu však pristupujeme jednotlivo a vždy každý skript musí pred použitím prejsť naším schvaľovacím procesom. Ešte raz vás upozorňujeme, že používanie zakázaných či nami nepovolených skriptov je zakázané a ak použitie takých skriptov u hráča objavíme, jeho účet bude zablokovaný.


Ďalšie informácie

Skripty, nachádzajúce sa na našom fóre, sú povolené v slovenskej verzii Divokých kmeňov. To znamená, že ak budete hrať napríklad v českej či medzinárodnej verzii, tam sa k hre môžu vzťahovať iné povolenia a iné zákazy. To isté platí aj opačne: skripty, ktoré sú inde povolené, nemusia byť povolené u nás. I preto vám dôrazne odporúčame si každý skript skontrolovať ešte predtým, než ho na svojom účte použijete.


Externé skripty

Ak používate externé skripty, tieto musia začínať na zabezpečené pripojenie (https://) a ich využívanie je na vašu vlastnú bezpečnosť. Externé skripty (vyzerajú ako odkazy, nie ako dlhý kód) sú načítané z iných stránok a častokrát ich presný kód pozná iba ich tvorca. Preto, ak natrafíte na relatívne neznámy skript, prípadne vám ho niekto pošle, jeho použitie vám neodporúčame. Externé skripty a doplnky, ktoré boli hernou podporou schválené, by mali byť bezpečné v okamihu povolenia ich používania.


Funkčnosť skriptov

Nakoľko hru pravidelne aktualizujeme a vylepšujeme, občas sa stáva, že niektorý zo skriptov prestane správne fungovať a je nutné niektorú z jeho častí prepísať. V tomto prípade nás na to môžete upozorniť, prípadne vám odporúčame kontaktovať autora skriptu, aby kód svojho skriptu upravil a aktualizoval. Za funkčnosť skriptu zodpovedá vždy jeho autor. Upozorňujeme vás tiež, že na spustenie niektorých skriptov musíte mať aktívnu odpovedajúcu prémiovú funkciu (prémiový účet, pomocníka na farmenie ap.).


V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok či nejasností môžete kontaktovať našu hernú podporu, prípadne sa zúčastniť diskusnej témy ohľadom skriptov. Zoznam povolených skriptov nájdete tuto: Odkaz