Main3.png Barracks3.png
Statue101.png Flag 3 9.png
Premium.png Pravidlá hry
Napísať správcovi Podpora
DK Tím Fórum
Z Tribalwars Wiki SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Táto funkcia umožňuje posielať jednotky na zber surovín do okolia tvojej dediny, kde môžu objaviť suroviny. Na rozdiel od bežného "farmenia" jednotky počas zberu nemôžu zomrieť, keďže sa nezapoja do žiadneho boja - prinesú však so sebou menej surovín. Počas zberu sú jednotky nedostupné, takže ich nemôžeš zavolať naspäť a musíš teda počkať, kým dokončia zbieranie. Až potom budú znova prístupné v nádvorí.

Ako funguje zber

Zberaci-zber.png

Na zber surovín sa dostaneš cez nádvorie. Budeš môcť odomykať rôzne možnosti zberu s odlišnými časmi a efektívnosťou. Trvanie zberu sa odvíja od danej možnosti zberu a od toho, aké jednotky a koľko ich na zber pošleš.

Keď jednotky pošleš na zber, zobrazí sa ti prehľad s informáciami o tom, kedy sa vrátia. Zberné jednotky zároveň uvidíš aj v náhľade jednotiek. Keď sa vrátia zo zberu, dostaneš o tom oznámenie, v ktorom bude uvedené, koľko surovín jednotky priniesli. Tieto suroviny sa vždy získavajú rovnomerne - nedá sa zbierať iba jeden určitý typ suroviny a podobne.

Zber surovín sa ráta do úspechov Lupič dňa a Lupič, nie do úspechov Drancovač dňa a Drancovač.

Vojsko, účastniace sa Zberu surovín, sa dá odhaliť pomocou špehov. Pre špehov platia rovnaké pravidlá, akoby sa vojaci nachádzali mimo dediny, keď sú niekde na útoku alebo podpore. Útočníkovi sa zobrazia ako "vojsko mimo dediny", ak mu prežije dostatočný počet špehov, alebo ak ich má vyskúmaných na dostatočne vysokej úrovni.

Ďalšie informácie o zbere nájdeš v tomto videu: [1]

Čo ovplyvňuje zber

Zber surovín je možné ovplyvniť niekoľkými spôsobmi. V prvom rade sa tak dá urobiť pomocou prémiových bodov, ktoré zvýšia výsledok zberu o 20 %.

Na výsledok zberu vplýva aj vlajka na zvýšenie nosnosti, prípadne všetky ostatné predmety, ktoré zvyšujú nosnosť jednotiek, napr. Efektívne lúpenie a podobne.