Z Tribalwars Wiki SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Kmeň Vstup do kmeňaZaloženie kmeňaPozvanie hráča do kmeňaOpustenie kmeňaRozpustenie kmeňaDiplomaciaFórum kmeňaKmeňový profilPráva v kmeniKmeňový znakŠľachtický plánovačNájsť kmeňKmeňové schopnostiKmeňové úlohy

Diplomacy.png Diplomacia

Diplomacia je podstatná a zaujímavá súčasť hry. Každý kmeň by mal mať aspoň jedného diplomata. Diplomat kmeňa vybavuje spojenectvo, DON (dohoda o neútočení) a nepriateľstvo s ostatnými kmeňmi. Potom tieto kmene označuje pre celý kmeň patričnou farbou na mape.

Označenie cudzieho kmeňa na mape či napísanie jeho tagu na profil kmeňa pod zdobený nadpis Naši spojenci samo o sebe nič neznamená. Ak chcete uzavrieť s okolitým kmeňom nejakú diplomatickú dohodu (spojenectvo, DON), musí diplomat či vodcu kmeňa kontaktovať diplomata z druhého kmeňa a všetko vopred dojednať. Až potom má zmysel niečo nastavovať v kmeni (pozri obrázok).

pre zväčšenie kliknite na náhľad

Ako uzavrieť diplomaciu

Ako teda postupovať, ak ste diplomatom kmeňa a chcete uzavrieť pre vás výhodné dohody? Na to neexistuje stopercentne účinný postup, avšak i tak možno vašu šancu razantne zvýšiť.

  • 1. - píšte spisovne a na úrovni. Slušne pozdravte, píšte vecne a nepoužívajte "pls", "caw" a podobné slangové výrazy a skratky. Mnohí (obzvlášť starší a skúsenejší) hráči sú na ne alergickí a správou "caw, dajte s nami spojko, pls!!" si veľmi pravdepodobne uzavrite cestu k akémukoľvek ďalšiemu rokovaní.
  • 2. - uveďte dôvody, prečo máte o dohodu záujem, čím jej uzavretie prospeje ako vášmu, tak protejšímu kmeňa. Dobré dôvody sú napríklad spoločný nepriateľ, vzájomné kamarátske vzťahy a spolupráca medzi členmi vašich kmeňov, poloha na mape, posilnenie pozícií apod Ak viete iste, že je dohoda výhodná len pre váš kmeň, zrejme to vie aj druhá strana a je všeobecne lepšie konať fér a na rovinu, hoci aj tu je priestor práve pre taktiku a stratégiu.
  • 3. - správajte sa solídne k existujúcim spojencom. Pokiaľ meníte spojenca tak často, ako sa mení anglické počasie, nebude vám ten silný kmeň, ktorý teraz toľko potrebujete mať po svojom boku, pravdepodobne veriť, že v čase, keď budú potrebovať oni vás, nedopadnú rovnako ako vaši minulý spojenci.
  • 4. - používajte aj iné cesty komunikácie - instant messaging, volanie po internete atď Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale možnosti sú košaté a je škoda to nevyužiť. V neskorších štádiách hry už dosť často väčšina dôležité komunikácie nebežia ani na kmeňovom fóre, ani v osobkách.
  • 5. - berte to s odstupom. I keď sa vám nepodarí s tým silným kmeňom, čo sídli hneď vedľa vás, nič dohovárať netreba a zajtra sa do vás s najväčšou pravdepodobnosťou pustí na poli vojnovom, stále to nie je dôvod zúfať. Diplomat musí byť pokojný a vyrovnaný i keď sa mu nedarí.

Ako ďalej

Toto je len pár všeobecných rád, zvyšok je na vás a na vašej stratégii. Koľko budete mať spojencov, či veľa, jedného alebo pokojne žiadneho, ak budete zásadoví alebo budete konať podľa momentálneho prospechu, či uvediete svojých spojencov na profile kmeňa alebo ich radšej utajíte, to sú všetko možné cesty, ktoré si každý volí podľa svojho .

Veľmi odporúčam diplomatom stále sledovať dianie, ako sa darí okolitým kmeňom, kto s kým bojuje, kto komu pomáha, kto rastie, kto sa rozpadá ... Aj tu platí, že informácie sú často rozhodujúce.