Z Tribalwars Wiki SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Kmeň Vstup do kmeňaZaloženie kmeňaPozvanie hráča do kmeňaOpustenie kmeňaRozpustenie kmeňaDiplomaciaFórum kmeňaKmeňový profilPráva v kmeniKmeňový znakŠľachtický plánovačNájsť kmeňKmeňové schopnostiKmeňové úlohy

Kmeňové fórum

Kmeňové fórum alebo fórum kmeňa - Je dôležitý nástroj pre komunikáciu, na kmeňovom fóre sa dohovárate s hráčmi o útokoch na nepriateľský kmeň, alebo len môžete lepšie komunikovať s členmi vášho kmeňa. Nájdete ho po kliknutí na Kmeň hore v menu a následne na Fórum, teraz to uľahčuje hviezdička vedľa Kmeň, ktorá zmodrie, ak sú na fóre nové príspevky. Na úpravu fóra potrebuje mať právo. Moderátor v internom fóre (Správca) Moderátor fóra môže mazať príspevky z fóra, alebo uzamykať (uzamknutie témy na fóre znamená že už do toho téme nemôžete pridávať ďalšie príspevky). Fórum kmeňa nájdete v hornej lište v kmeni.


Fóra je možné zdieľať aj s inými kmeňmi (obvykle spojencami alebo akadémie). Nastaviť túto možnosť možno po kliknutí na odkaz Spravovať fóra dole pod fórom. K tomu je potrebné mať práva najmenej Moderátora. Ten môže pridávať a mazať jednotlivé sekcie, dávať ich iným kmeňom na zdieľanie, prijímať sekcie ponúkané spojencami a nastavovať u vlastných sekcií úroveň oprávnenia (Skryté, Dôveryhodní členovia, Viditeľné pre všetkých). Sekcie na fóre si nastavujete sami, či už ide o názov alebo viditeľnosť.

Spravafora.png


Existujú tri možné úrovne oprávnenia - Skryté, Dôveryhodní členovia, Viditeľné pre všetkých (vid. obrázok nižšie). Viditeľné pre všetkých vidia všetci, zvyšné iba hráči, ktorí majú patričné ​​práva nastavená. Vodcovia a zakladateľ majú automaticky všetky. Takto je možné vytvoriť napríklad sekciu pre radu kmeňa. Ak zdieľate skrytú či dôveryhodnú sekciu spojencom, aj v jeho kmeni sa bude ukazovať len hráčom s oprávnením pre skryté a dôveryhodné fóra. To sa dá využiť napríklad pre koaličnú radu vodcov. Pokiaľ chcete na fóre niečo nájsť, stačí to zadať do kolónky Prehľadať fóra.


Zdieľanie fóra

Pokiaľ chcete zdieľať fórum s iným kmeňom, kliknite na možnosť Spravovať fóra, tam sa vám zobrazia sekcie (Deff, Off,... ) a následne kliknete na Pridať kmene (vid. obrázok nižšie), tam si už len napíšete, s ktorým kmeňom chcete zdielať danú sekciu. Zdieľaná sekcia mám inú farbu ako nezdieľaná (nezdieľaná biela, zdieľaná bledo-modrá).
Zdielane forum.png

Pokiaľ máte návrh od nejakého kmeňa na zdielané fórum, stačí ho len potvrdiť alebo zamietnuť, to už je na vás.


Sekcie.png


Ignorovať fórum

Keďže nie vždy je na fórum niečo dôležité (spam), tak si hráči vyžiadali možnosť ignorovať fórum (nesledovať určitú časť fóra), ktorá prišla do hry s verzia 8.33.2. Ak fórum prestanete sledovať, nebudete dostávať žiadne informácie o nových príspevkov v danom fóre, ktoré si vyberiete.

Ako to funguje?

Táto možnosť je dostupná v každej časti kmeňového fóra (deff, off, spam atď...), takže môžete ignorovať hoci aké fórum, na ktorom nechcete dostávať žiadne informácie o nových príspevkoch.

Túto možnosť nájdete v pravom hornom rohu pod možnosťou » Nesledovať fórum.

Pokiaľ ste sa rozhodli, že fórum chcete začať opäť sledovať nájdete to na tom istom mieste pod možnosťou » Sledovať fórum.

Aawdd.png